Soms denk ik wel eens dat Pinterest mij een stille hint geeft door bepaalde foto’s steeds maar weer te tonen. Alsof de foto’s roepen “Joehoe, maak mij dan!”. Zo werd ik dus ook steeds herinnerd aan de bosbessen roomkaas taartjes van Just a Taste. Al de eerste keer dat ik ze zag pinde ik ze op een bord met lekkere ideetjes. Daar zou ik nog wel eens mee aan de slag gaan. Maar Pinterest was mijn getreuzel zat en liet de foto de afgelopen dagen zo vaak zien dat ik besloot het niet langer uit te stellen. Met een kleine verandering in het recept maakte ik een eigen versie van deze taartjes met frisse roomkaas en fris-zure bosbessen op een knapperige bladerdeeg bodem. Ideale taartjes als je niet zo veel tijd hebt, want ze zijn lekker snel klaar.
BAKTIP: Deze hapjes zijn ontzettend eenvoudig om te maken. Daarom zou je ze ook goed bij de high tea kunnen serveren. Snijd ze dan door de helft en presenteer de taartjes op een mooie etagère. Smullen maar!
Bosbessen roomkaas taartjes
Ingrediënten
- 8 velletjes bladerdeeg
- 185 gram roomkaas (ik gebruikte Philadelphia)
- 50 gram suiker
- 2 tl citroenrasp
- 2 tl citroensap
- 175 gram bosbessen (kan uit de diepvries)
- 1 ei, geklutst
Instructies
-
Haal de velletjes bladerdeeg alvast uit de vriezer zodat ze kunnen ontdooien.
-
Roer in een kom de roomkaas alvast goed door, dit kan gewoon met een spatel. Voeg de suiker, citroenrasp en citroensap toe, roer tot een glad mengsel.
-
Halveer de plakjes bladerdeeg en leg deze op een met bakpapier beklede bakplaat. Verdeel het roomkaas mengsel over de plakjes bladerdeeg, een theelepel per plakje is genoeg. Strooi wat bosbessen over de taartjes en smeer de randjes bladerdeeg in met het geklutste eitje.
-
Bak de bosbessen roomkaas taartjes in 16 minuten op 225 °C (boven- en onderwarmte).
Bron: Just a Taste
Je hebt wel gelijk wat die foto’s betreft, als ik deze taartjes zie krijg ik ineens zin om ze te maken. Ze zien er super uit! Ga ze volgende week proberen, eerst van het weekend je aardbei rabarber crumble cake eten die gisteren gemaakt is.
Het wordt vast een leuk weekend;-)
Dit ziet er heerlijk uit! Ik denk dan gelijk aan variaties, frambozen, aardbeien, plakjes mango of is dat niet lekker in combinatie met de roomkaas?
En wordt het bladerdeeg snel zacht? Lijkt mij n heerlijke traktatie voor op mn werk komende week, maar daar hebben we geen oven tot onze beschikking, dus ik kan ze niet opliepen.
Je kunt prima variëren met allerlei fruit hoor! Lekker juist 😉 Door de roomkaas worden ze redelijk snel zachter, maar ook dan nog lekker hoor. Is het een optie om ze ’s ochtend thuis nog op te piepen/bakken en dan mee te nemen?
’s Ochtends oppiepen kan, maar voordat het gegeten wordt is het ook n uur of 4 later. Maar dat geeft niet hoor er is zat lekkers op je blog te vinden (of in jouw boekjes)
Wat is dit toch n heerlijke hobby!
Hallo Laura, het is elke dag weer genieten van je blogjes en recepten. Een vraag je nog. Is de verloting van de keukenmachine, waarop we konden meedoen door een reactie achter te laten, al geweest? En zo ja, waar kan ik dat dan terugvinden? Alvast dank voor de genomen moeite. Fijn weekend, groetjes Wilma
Ja hoor, die zijn al bekend: http://www.laurasbakery.nl/lauras-bakery-5-jaar-de-winnaars/
Dat ziet er wel erg lekker uit!
Lekker lekker!
Ik wil ze maken met de diepvries bosbessen, moeten ze van tevoren (helemaal) ontdooien of kunnen ze bevroren in de oven?
Nee hoor, ze kunnen bevroren gelijk in de oven 🙂
Hmm wat zien die onwijs lekker uit 😉 Moet ik ook eens maken,
groetjes rebecca
Net gemaakt met aardbeien ( mijn kinderen houden niet van bosbessen). Ook lekker. Al vonden ze de aardbeien na het bakken erop leggen lekkerder. Kan allebei goed.
Deze zien er zo lekker uit! Wat een mooie kleur hebben die bessen in contrast met de roomkaas! Lijkt me heerlijk!
Dit ziet er heerlijk uit! En het lijkt ook zo gemakkelijk en snel te maken. Lijkt me handig voor wanneer er plots onverwacht mensen langs komen.
Dat ziet er heerlijk uit. Mooi is dat hè, zo simpel, maar oh zo lekker! Ik zie hier ook wel een leuke variatie op als traktatie op school voor de kinderen.
Het bladerdeeg in vierkantjes snijden bijvoorbeeld en dan met verschillende soorten fruit werken. Regenboog taartjes of zo…..
Ik ga ze met mijn dochter maken om te trakteren, kan dat ook met de roomkaas een dag van te voren? En kan ik het dan buiten de koelkast bewaren?
Kan zeker een dag van tevoren, hou er rekening mee dat ze wel zacht worden. Je kunt ze buiten de koelkast bewaren.