Zelf amandelspijs maken is absoluut niet moeilijk en het verbaasde mij dat ik er nog geen recept van had hier op het blog. Aangezien ik op het punt stond een hele lading sloffenbodems te bakken, leek het mij wel zo leuk om ook aan de slag te gaan met een eigen recept voor spijs. Hartstikke makkelijk!
Zelf amandelspijs maken
Dit recept voor amandelspijs is niet anders dan je leest op andere websites, want het hoort altijd te bestaan uit 1:1 suiker en amandelmeel met een beetje ei en eventueel wat citroenrasp. Toch kwamen er vaak vragen over binnen, dus werd het tijd om het recept met jullie te delen.
Zowel qua ingrediënten als qua benodigdheden steekt dit recept simpel in elkaar. Een kom en een (houten) spatel is al voldoende. De amandelspijs die ik maak heeft dezelfde consistentie en is dezelfde hoeveelheid als de spijs uit de winkel. Dit maakt het makkelijker als je een recept gebruikt dat om een pakje spijs vraagt. Met dit recept kun je het simpelweg vervangen.
Om de spijs te verwerken in recepten moet je vaak nog wat ei toevoegen om deze wat soepeler te maken, dat geldt ook voor deze zelfgemaakte variant. Dit staat eigenlijk altijd al zo opgenomen in de recepten, dus hoef je er zelf geen rekening mee te houden. Daarnaast kun je optioneel ook citroenrasp toevoegen
BAKTIP: Kies je ervoor op citroenrasp toe te voegen aan de amandelspijs? Voor het raspen gebruik ik de rasp van Microplane. Deze heeft een goede grip en raspt erg fijn.
Heb de amandelspijs gemaakt
Wat vlug klaar en lekkerrrr
Beter om zelf te maken
Thanks voor recept
Hoe lang is de spijs houdbaar?
Een klein weekje (in de koelkast)
Al vele jaren heb ik zelf amandelspijs gemaakt. Er was toen nog geen amandelmeel te koop. Dus maalde ik blanke amandelen fijn. Het werd daardoor wel iets grover van structuur, maar b.v. In appeltaart was het heerlijk.
Fijn om te lezen dat het ook met amandelmeel kan.
Dank voor het recept.
Tip; als je het ei er pas aan toevoegd wanneer je de spijs verwerkt in brood of taart, is de spijs gemakkelijk een week houdbaar in de frigo en kan ze zelfs ingevroren worden.
Supper bedankt voor dit recept ik wauw gevulde koeken maken
Maar ik had geen spijs maar wel amandel meel ?
Is het niet de bedoeling van het ei dat het alleen het eiwit is
Op 400 gr amandelmeel 80 gr eiwit
En voor smaak een klein beetje amandel extract
Het kan prima met alleen eiwit, maar net zo goed met het volledige ei. Je kunt inderdaad heel goed wat amandelextract toevoegen voor extra amandelsmaak als je dat lekker vindt! Goede tip voor andere lezers.
Hi Laura, heb je een tip/recept wat je kunt maken als je een notenallergie hebt en dus geen amandelspijs kunt eten?
Jazeker, deze kokosspijs: https://www.laurasbakery.nl/kokosspijs/
Dat is zeker zo, echt het ene lekkere recept na het andere ?! Maar helaas dus geen alternatief voor spijs. Toch bedankt Laura!
Er is een alternatief voor amandelspijs, n.l. Witte bonen met amandelessence, niet echt lekker, maar als je een notenallergie hebt, dan moet je met concessies leven.
Goede tip, bedankt!
Misschien is witte bonen spijs iets voor je. Heb een linkje maar ik weet niet of dat mag hier.
http://boonappetit.nl/index.php/component/rsblog/post/97-zelf-bonenspijs-maken-recept
Hi, er Zijn recepten die deze spijs van witte bonen maken. Ik heb er ergens een als je het wil hebben zoek ik het voor je op.
Groetjes
Jopie
Je kunt kastanjemeel gebruiken, als je daar niet allergisch voor bent. Dat heb ik in Frankrijk gegeten.
Ik maak het amandelspijs ook zelf, erg lekker en zo gemaakt. Van de week nog mini banketstaafjes mee gebakken, zo lekker!
Ik maak mijn amandelspijs al 15 jaar omdat ik het hier in Canada niet kan kopen waar wij wonen. Ik doe het altijd in porties van 300 gram in de vriezer, maak altijd 6 kilo tegelijk. Ook in de zomer bak ik met amandelspijs.
ik maak droge amandel spijs en doe er pas eieren door als ik het nodig heb !altijd in huis goed afgesloten blijft altijd goedinez
Top! Ik ga het meteen maken. Kun je de amandelspijs ook invriezen?
Jazeker!
Van welk merk gebruik je het amandelmeel? Is de Koopmans zelfrijzend amandelbakmeel goed?
Nee dit is niet geschikt, dat is geen echt amandelmeel namelijk (bloem aangevuld met amandelmeel). Merk maakt niet uit, als het maar 100% amandelmeel is.
Je amandelspijs weer gemaakt met een arm de andere is gebroken
Maar wat is jou recept toch lekkerrr
Nu wil ik de spijs gebruiken voor een ronde vorm slof.
Ik zag laatst een recept van amandelspijs gemaakt van amandelmeel, honing en ei..heb jij daar ervaring mee qua smaak en verwerking..?
Nee daar heb ik geen ervaring mee
Dag Laura, even een vraagje: moet je amandelmeel gebruiken of kan het ook met amandelpoeder?
Alvast bedankt voor je antwoord 🙂
Dat is in principe dezelfde benaming voor hetzelfde product, enige verschil soms is dat poeder iets fijner is (maar ook niet altijd).
Dag, ivm allergie voor ei….wat zou een vervanger daarvoor zijn in dit recept of kan het weggelaten worden? Bedankt alvast!
Je zou het kunnen weglaten, eventueel vervangen door een beetje water of melk om het soepeler te krijgen. Het wordt dan wel een beetje anders uiteraard.
Het is gelukt met wat water! Heb nog een potje staan, dus kan er nog een keer mee bakken, bedankt voor het meedenken!
Er bestaan ook pakjes met ei vervanger bij een natuur winkel. Daar maak je dan een soort papje van en kun je toevoegen aan je recept.
Leuk om te lezen!
Ik (woon in Zuid-Portugal en heb 85 amandelbomen in de tuin) maak de spijs ook altijd zelf. Van begin tot eind. Dus plukken in september ergens, tijdje laten drogen in netten in de zon. Dan een voor een openhakken met een hamertje, ben er heel bedreven in inmiddels, en vervolgens de even koken/theedoekmethode. Werkt prima. Al heel veel spijs gemaakt op deze manier en ga morgen weer aan de slag voor een amandelkerststaaf…
Vroeger maakte mijn moeder het 6 weken voor de kerstmis.. dan zou de smaak het beste zijn.. de helft werd altijd een paar keer extra door een vleesmolen gedraaid… dan heb je marsepein…
Wow, ik wist niet dat het zo makkelijk is om spijs te maken! Het is ook nog eens lekker :p Ik woon in Roemenië en daar is natuurlijk ook geen spijs. Maar nu maak ik nog eens vaker appelflappen
Ik heb een vraag, is dit de hoeveelheid amandelspijs die je gebruikt bij 1 of 2 sloffenbodems? Ik wil de frambozen-kwark sloffentaart gaan maken waarbij je het recept voor de sloffenbodem moet halveren.
Voor de bodem staat dat je 150 gram nodig hebt (de helft van dit recept dus), als je er maar eentje maakt heb je dus 75 gram nodig.
Net voor het eerst zelf spijs gemaakt. Als ik geweten had dat het zo makkelijk was had ik al veeeeeel eerder gedaan. Ligt nu in de koelkast en morgen ga ik het gebruik en voor 2 sloffen. Bedankt hoor!!
Hoi Laura,
Kan het ook met iets anders dan amandelen? Die mag ik nl niet en ook geen cashewnoten. Maar spijs lijkt me toch wel fijn om te maken voor sloffen.
In principe kan het met allerlei noten. Je zou het ook eens met pecannoten of walnoten kunnen proberen. Wel een hele andere smaak meteen.
Even een tip voor de mensen die de amandelspijs van dr Oetker gebruiken…………… zelf maken is zoveel lekkerder, een helemaal niet moeilijk, helemaal niet als je in plaats van hele amandelen een zakje gemalen amandelen/amandelpoeder gebruikt. Als je dit 1x gebruikt heb wil je die van dr Oetker nooit weer.
Slimme tips!
Hoi,
Kun je aangeven hoeveel gram 1/4 citroen schil ongeveer is?
Alvast bedankt. Gr. Henriette
Ik weeg dit zelf nooit af, dus dat durf ik je niet te zeggen helaas.
Oeps ! Ik heb de amandelspijs volgens uw recept bereid en in de koelkast bewaard nu al twee weken omdat ik geen tijd heb gehad om gevulde koeken te bakken. Is de amandelspijs dan nog goed/veilig ?
Als het ei er nog niet doorheen zat, dan wel.
Hoi laura.. ik ga appelmeisjes maken zoals oma deet vroeger.kan ik de afgewerkt in de vriezer bewaren vast bedankt. Je heb hele lekkere gerechten
Wist je dat amandelmeel stukken goedkoper is in Duitsland dan hier.
Voor 3.5 ons betaal je hier bijna 10.00euro
En in Duitsland 3.40 euro
Vorig jaar gemaakt en is echt heerlijk. Ik gebruik hele amandelen waar ik het velletje even vanaf haal. Is even een werkje maar dat vind ik niet erg. Dit jaar ga ik er weer gevuld speculaas en mini banketstaafjes mee maken. Word weer smullen. De banketstaafjes word de eerste keer dus ben benieuwd.
Laura,
Heb je tips hoe ik het spijs het beste in de slof kan spuiten? Misschien een advies welk merk spuitzak ik het beste kan aanschaffen?
Ik vind die van Wilton erg fijn! Maar in principe kan het met alle spuitzakken, een grote ronde spuitmond werkt het beste.
in de bakkerij doen we dan een rolletje maken hoe dik
je het wilt hebben
Mr je kan het spijs er beter in spuiten las ik
ik zou amandelspijs moeten kunnen spuiten op een koekje is dit recept spuitbaar ?
alvast bedankt
Dat is waarschijnlijk frangipane, dat is net weer even anders en wat smeuïger nog.
Het is zeker geen frangipanne maar wel amandelspijs ik had er besteld bij de bakzolder maar die kon ik niet spuiten ondanks dat ik er eiwit had bijgedaan veel te hard, maar normaal zou dat moeten bestaan amandelspijs die spuitbaar is, dan misschien best zelf maken ?
grts.
Hilda
Afhankelijk van hoeveel ei je er doorheen kneed kun je amandelspijs spuiten.
Vandaag voor het eerst amandelmeel gebruiken en was opzoek naar een lekker recept, nu ga ik n zelf samengesteld creatie maken van wat wij in huis hebben, ik ga maken zelf gemaakt amandelspijs stukjes mee bakken in mijn eigen cake recept.
Elke keer als ik wil bakken, recept zoek ontbreekt altijd 1 ingredient, balen is dat.
Maar amandelspijs maken gaat mij lukken en cake erom heen. Zal me benieuwen werken met amandelmeel.
BEDANKT VOOR HET AMANDELSPIJS RECEPT btw
Fijne avond Teun de voorproever ? en Hellen de bakker ?
Ik had afgelopen keer
Blanke amandelen gebruikt fijn malen
Suiker en een ei doorheen doen
Deze ga ik ook proberen
Als ik het goed begrijp maak je het spijs met ei en als je het dan 1 of 2 dagen later verwerkt in een gerecht weer ei erbij?
Bij dit recept voor spijs voeg je inderdaad voor je het verwerkt nog 1 ei toe!
Hoiii Dinanda
Ik maak het op de dag zelf
Amandel mengen met de suiker en een ei toevoegen
Nee,
Hierboven staat ook het recept vermeld van Laura
Helemaal niet zo moeilijk
Succes!!
Een vraagje mijn amandelspijs kleurt niet mooi lichtgeel maar een stuk donkerder kleurt dat bij na het rijpen?
Dat kan liggen aan de kleur van je amandelmeel en de dooier van je ei. Daar zou ik me dus geen zorgen over maken.
Laura,bedankt voor je heerlijke recepten.
Ik woon in Griekenland en maak al jaren mijn eigen amandelspijs van onze eigen amandelen.
Deed er altijd amandel extract bij voor extra Flavour.
Helaas is al een jaar nergens dit extract meer te krijgen.
Ik kan wel bittere amandelen vinden voor de extra smaak.
Misschien kun je mij adviseren hoeveel bittere amandelen ik kan toevoegen aan 1 kilo blanke amandelen?.
Daar heb ik helaas geen ervaring mee.
Hoi allemaal hier met Jan. Ik heb me pas ingeschreven en ik lees met veel plezier jullie leuke reacties op de recepten. Wat ik super vind is dat Laura altijd heel eerlijk zegt dat ze soms op vragen of opmerkingen gewoon geen antwoord of kennis heeft. Geweldig!
Groetjes van mij.
Hoi, heb gister voor het eerst een amandel speculaas staaf gemaakt. Ook de spijs, met amandelen die ik gemaald had in de blender. Erg makkelijk! De citroenrasp erin vind ik niet zo lekker, misschien teveel gebruikt. Maar verder een enorm succes, dankjewel voor het recept. Was wel enorm groot, volgende keer maak ik twee van😁
Hi, ik wil amandelspijs verwerken in een no-bake cheesecake. Gaat dit goed met het rauwe ei of is het beter om de spijs eerst los even te bakken en dan pas te verwerken?
Ja dat is denk ik een persoonlijke keuze. Als je het helemaal veilig wilt, dan moet het inderdaad wel verwarmd worden.
Ik Ga Op zoek naar de amandelmeel hier Op Sardinië…bedankt voor het recept Om zelf spijs te maken…wil proberen kerststol te maken…Met vr.grtjes
Zelf amandelen fijnmalen kan eventueel ook, succes!
Hoi Laura,dank voor al je fijne recepten!
Ik had de amandelspijs gemaakt zoals je had beschreven,in de diepvries gedaan, maar toen ik het eruit haalde en wilde verwerken,was het heel slap/korrelig.
Hoe kan ik het weer steviger maken?
Alvast bedankt voor je reactie!
Je zou het even kunnen proberen op te kloppen en even goed doorkneden.