Een heerlijke variant van de klassieke blondies: witte chocolade blondies met frambozen. Wat een genot!
Porties: 16stuks
voor een vierkante bakvorm van 20 x 20 cm
Ingrediënten
225gramongezouten roomboter
350gramlichtbruine basterdsuiker
275grambloem
2eieren(M)
1elvanille extract
snufjezout
100gramwitte chocolade(in kleine stukjes)
100grambevroren frambozen
Benodigdheden
Vierkante bakvorm 20 x 20 cm
Instructies
Neem de bakvorm en bekleed met een stuk bakpapier. Verwarm de oven voor op 200 °C.
Smelt de boter in een pan en doe samen met de suiker in de kom van een standmixer. Mix de boter en suiker tot een glad geheel. Voeg de eieren één voor één toe terwijl je tussendoor mixt.
Voeg ook de vanille toe en mix op hoge snelheid voor 2-3 minuten. Als laatste voeg je de bloem en het zout toe. Mix nog een keer kort op volle snelheid en spatel de bevroren frambozen en witte chocolade door het beslag.
Verdeel het beslag over de vorm en bak de blondie in 30-35 minuten goudbruin.
De bovenkant moet een dun krokant laagje zijn. De binnenkant mag nog een beetje nat zijn, maar de randen moeten wel stevig aanvoelen. Bij het afkoelen zal de witte chocolade blondie weer stevig worden.
Laat de blondie volledig afkoelen voordat je deze uit de vorm haalt en aansnijdt. Snijd eventueel de zijkanten eraf en verdeel in 16 stukjes.
Tips
Bevroren frambozen laten zich beter door het beslag mengen dan verse of reeds ontdooide.
Geen fan van frambozen? Je kunt ze ook weglaten en gewoon witte chocolade blondies eten. Ze mogen dan 5 minuten korter in de oven.
Bewaren
Je bewaart de blondies afgesloten voor 3-4 dagen of vries ze in en ontdooi steeds enkele stukjes per keer.