Ga terug
+ personen
Opslaan Recept afdrukken
4 van 4 stemmen

Lemon curd trifle met rood fruit

Deze lemon curd trifle met rood fruit is een heerlijk fris toetje. Het is erg makkelijk om te maken en waarschijnlijk ook zo weer op.
Porties: 4 personen

Ingrediënten

  • 8-10 plakjes cake (ik kocht een cake, maar je kunt hem ook zelf bakken)
  • 1 portie mascarpone room (volgens recept)
  • 1 potje Chivers Lemon Curd
  • rood fruit naar keuze (ik gebruikte aardbeien, frambozen en blauwe bessen)

Instructies

  • Bereid de mascarpone room volgens recept, het enige wat je anders doet is het toevoegen van 3 eetlepels Lemon Curd bij het losroeren van de mascarpone. Zo krijgt je mascarpone room een lekkere frisse smaak. Poedersuiker vind ik zelf dan niet meer nodig, maar maak hem gerust iets zoeter als je wilt.
  • Snij de cake in plakjes en maak hier weer kleine blokjes van. Dat werkt wat makkelijker met het opbouwen van de laagjes straks. Maak ook het fruit schoon en snij de aardbeien in wat kleinere partjes. De frambozen kun je ook halveren in de lengte.
  • Dan kun je de trifles gelijk al gaan opbouwen! Ik gebruikte een ijscoupe om de trifle in te maken, maar je kunt ook glazen of potjes gebruiken. Ik gebruik graag glazen potjes zodat je de laagjes goed kunt zien.
  • Ik begon met een beetje mascarpone room en maakte daarop het eerste laagje cake. Daar smeerde ik wat Lemon Curd overheen, gevolgd door een laagje fruit. Ga zo door tot het glas vol zit. Ik eindigde met mascarpone room waarmee ik de bovenkant van het glas als het ware afsloot. Daarop nog wat Lemon Curd, maar niet helemaal tot aan de randjes. Bovenop nog een paar blokjes cake met het fruit. Zo zie je in één oogopslag wat je kunt verwachten van het dessert, zelfs wanneer je geen glas gebruikt.
Bewaren
Je kunt de trifles gelijk serveren, maar je kunt ze ook prima voorbereiden en in de koelkast bewaren tot je ze nodig hebt. Hoe langer je ze van tevoren maakt, hoe meer de smaken doortrekken. Houd er wel rekening mee dat de cake ook steeds kleffer wordt. Dat is geen probleem, maar niet iedereen vindt dat even lekker.