Deze zebra tulband heeft een heus zebra patroon aan de binnenkant. Wat een verrassing bij het aansnijden! Ik laat je zien hoe je zelf een zebra cake maakt.
Porties: 22personen
tulband bakvorm van Nordic Ware
Ingrediënten
420grambloem
2tlbakpoeder
snuf zout
500gramsuiker
75gramcacaopoeder
65mlwater
340gramongezouten boter
2tlvanille extract
5groteeieren
120mlmelk
Benodigdheden
tulband bakvorm Nordic Ware
Instructies
Doe bloem, bakpoeder en zout in een kom. Roer door elkaar en zet de kom apart. In een andere kom meng je 100 gram suiker, cacaopoeder en water tot een papje, zet ook dit apart.
Doe de boter en resterende 400 gram suiker in een kom en smelt deze au bain marie, voeg de vanille toe en laat het mengsel een beetje afkoelen. Voeg dan de eieren één voor één toe, mix tot een mooi en luchtig beslag. Voeg de melk en bloem – om en om- in delen toe.
Verdeel het beslag in 2 delen, voeg aan één deel het cacao mengsel toe en meng dit tot een egaal beslag.
Tijd om de bakvorm te vullen! Het is handig om twee ijslepels te gebruiken, zo kun je het beslag makkelijk in gelijke delen toevoegen.
Begin met twee lepels vanillebeslag en schep daar een lepel chocolade beslag bovenop. Dan weer een vanille, wederom gevolgd door chocola. Zo ga je door tot je beslag op is. Als het beslag even niet goed in elkaar wegzakt, kun de vorm op je aanrecht tikken. Dan wordt het oppervlak wat egaler en kun je zonder problemen de rest van het beslag erbij scheppen.
Bak de cake in 75 minuten op 175 °C (boven- en onderwarmte).
Bewaren
Goed verpakt 4-5 dagen houdbaar buiten de koelkast.